Shame | 12. 11. Fuchs2

Kapela, která přesvědčivě spojuje tradici britských kytarovek s tím nejautentičtějším punkovým cítěním – to je ve zkratce londýnská partička Shame.

Shame tvoří zpěvák Charlie Steen, kytaristé Sean Coyle-Smith a Eddie Green, basista Josh Finerty a bubeník Charlie Forbes. Pánové se dali dohromady před nedávnem v jižním Londýně a dnes už mají pověst jedné z nejautentičtějších a nejsvěžejších kapel v Británii. Autentický prožitek, silné emoce a odevzdání se na plno hudbě a publiku, to jsou jednoduché důvody, které vedly k jejich nabitému koncertnímu programu a plným sálům, včetně vyprodané londýnské Scaly. Jejich opravdovost i upřímné sociální cítění zaujaly Billyho Bragga, který je pozval, aby letos zahráli na jeho Left Field stage na legendárním festivalu v Glastonbury. S debutovým albem Songs of Praise, které vyjde v lednu příštího roku, a energickým koncertním setem se zastaví tato naděje nového britského kytarového punku v listopadu i v Praze.

Partičce jménem Shame (tedy slovo znamenající v angličtině ostudu a související slovesné tvary) všichni prorokují velkou budoucnost a ostudu britské hudební tradici rozhodně nedělá. Teprve devatenáctiletý charizmatický zpěvák Charlie Steen a jeho spoluhráči už dokázali zaujmout nejen ve Velké Británii, ale i ve Francii, Německu a také v USA, kde po premiéře na prestižním texaském SXSW Music Festivalu absolvují v těchto dnech první regulérní turné. Nadšený redaktor největšího celoamerického veřejnoprávního rozhlasu NPR napsal: “Ze 70 kapel, které jsem letos na SXSW viděl, byli Shame asi nejautentičtější ze všech. Tahle kytarovka z UK to hněvivě pálila do lidí, zatímco zpěvák ze sebe strhal skoro všechno oblečení, vylezl na prodejní automat, ze kterého ošklivě sletěl do lidí, aniž by za celou dobu jedinkrát vypadl z role, fráze nebo intonace. Bylo to úžasné.”

 

VSTUPENKY

Dovednosti

Zveřejněno

24. 9. 2023

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *