9:00 REGISTRACE


11:00 – 11:45 Veřejná podpora kultury

Rozhovor se zástupci státní správy. Povede předseda asociace Festas, Jiří Hlinka.

Hosté: Ondřej Chrást (MK ČR, náměstek člena vlády), Jiří Sulženko (Magistrát Hl. m. P., ředitel odboru kultury a cestovního ruchu) | Moderuje: Jiří Hlinka (Festas)


12:00 – 13:00 Women in music

Panelová diskuse, která se věnuje výzvám a úspěchům žen v hudebním průmyslu. Diskutující se zaměří na roli žen nejen jako umělkyň, ale i dalších profesí v hudebním světě. Panel se dotkne témat, jako je genderová rovnost a reprezentace žen v hudebním průmyslu.

Hosté: Hellwana, Silvie Lauder (Týdeník Respekt), Eliška Pírková (Mladí ladí jazz, crave) | Moderuje: Marie Čtveráčková (Mary C)


13:30 – 13:55 Platforma CZ: činnost asociace nezávislých vydavatelů

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Zahájení části konferenčního programu kurátorovaného PLATFORMOU českých nezávislých výrobců zvukových záznamů, z.s. a představení jejích aktivit na poli kolektivní správy a podpory nezávislé hudební scény.

Moderuje: Matěj Burda (Platorma CZ)

sponsored by:


14:00 – 14:45 AI v hudební produkci a z pohledu autorského práva

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Diskuze se zaměří na revoluční vliv umělé inteligence v hudebním průmyslu. Diskutující se budou zabývat tím, jak AI transformuje tvorbu hudby, produkci, a také ochranu autorských práv. Panel poskytne pohled na inovace a výzvy spojené s tímto novým technologickým směrem a jaké to má důsledky pro umělce, producenty a právní aspekty v hudebním průmyslu.

Hosté: Václav Hodonický (Intergram), Petr Řičánek (Supraphon) | Moderuje: Štěpán Kopečný (Intergram)

sponsored by:


15:00 – 15:45 Digital distribution: new ways to spread your music (EN)

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Diskuzní panel zaměřený na inovativní metody šíření hudby v digitální éře. Diskutující se budou věnovat různým strategiím pro distribuci hudby online, včetně streamovacích služeb, sociálních médií a nezávislých platforem. Panel poskytne cenné rady umělcům a producentům, kteří hledají nové přístupy k propagaci své hudby v digitálním světě. Diskuze je v angličtině.

Hosté: Martin Kudla (Supraphon), Oleg Rozov (The Orchard), Radek Vašíček (Musicraft) | Moderuje: Matěj Burda (Platforma)

sponsored by:


16:00 – 16:45 Synchronization and the role of Music Supervisor (EN)

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

​​Rozhovor Marie Zhořové z hudební agentury Artist Bridge Consulting s oceňovanou americkou hudební supervisorkou Aminè Ramer (State of Sound) o práci hudební supervisora a jeho roli při výběru a synchronizaci hudby do filmů, dokumentů či seriálů. Rozhovor je veden v angličtině.

Hosté: Aminè Ramer (States of Sound) | Moderuje: Marie Zhořová (Artist Bridge Consulting)

sponsored by:


17:00 – 18:00 Empowering Indies: Impala’s Milestones and upcoming initiatives (EN) 

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Představení aktivit Evropské asociace nezávislých společností IMPALA s její projektovou manažerkou Karlou Rogožar. IMPALA svou činností výrazně přispívá k podpoře nezávislé hudební scény na celoevropské úrovni, akcentuje důležitá témata v oblasti spravedlivého rozdělování odměn ze streamingu, správné implementace autorskoprávních směrnic či podpoře rozmanitosti a udržitelnosti hudebního průmyslu.

Hosté: Karla Rogožar (Impala)

sponsored by:


18:00 – 20:00 Recepce Platformy

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Setkej se s členy Platformy a dej si skleničku ve foyer konferenčního sálu.

sponsored by:

 

9:00 REGISTRACE


11:30 – 12:30 Art of branding by Behavio

Workshop, který se zaměří na moderní přístupy k tvorbě a rozvoji značek v digitálním světě. Experti ze společnosti Behavio prezentují strategie a trendy v oblasti brandingového marketingu a sdílejí praktické tipy na budování úspěšných značek.

Povede: Hynek Špinar (Behavio)


13:00 – 17:00 Schůze FESTAS

Uzavřená akce. Zasedání festivalové asociace.

9:00 REGISTRACE


11:30 – 13:00 Platforma CZ – členská schůze

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Uzavřená akce. Schůze členů spolku PLATFORMA českých nezávislých výrobců zvukových záznamů, z.s.

sponsored by:


14:00 – 15:00  It’s pronounced data, not data. Prezentuje The Orchard.

V RÁMCI PLATFORMA MUSIC DAY 3.

Objevte sílu dat z hudebního průmyslu na masterclass společnosti The Orchard. Prozkoumejte zdroje dat, nástroje pro vizualizaci a poznatky pro vytváření strategií založených na datech. Součástí jsou případové studie z reálného světa. Připojte se k nám a odhalte potenciál dat z hudebního průmyslu!

Hosté: Simon Semrau, Marek Stuczyński, Oleg Rozov (The Orchard)

sponsored by:


17:00 – 18:00 SPEED MEETINGS

Prostor pro navazování kontaktů.

19:30 – 20:00 Vega Elektra


20:45 – 21:15 Piqi Miqi


21:30 – 22:15 Drum’n’Rap


22:45 – 23:30 Hellwana


23:45 – 00:30 KhakiKid (IE)


00:30 – 01:30 DJ Wee

 

22:15 – 22:45 Tokju Fokju


23:00 – 00:30 NKL’94 (DJ SET)

 

PROGRAM PÁ 10/11

9:00 REGISTRACE


10:30 – 11:30 Velké a středně velké festivaly v ČR

Panelová diskuze s představiteli největších českých i zahraničních hudebních festivalů. Panel se zaměřuje na zákulisí a strategie za masivními hudebními událostmi, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa. Diskutující se budou zabývat tím, jaké jsou výzvy a trendy v produkci a organizaci takových festivalů, a také jak festivaly přispívají k hudbě, kultuře a ekonomice. Tato diskuse přináší pohled na fascinující svět velkých hudebních festivalů a jejich význam v globálním hudebním průmyslu.

Hosté: Barbora Bodnárová (Pohoda), Matěj Chalupa (Rock for People), Zdeněk Souček (Let it Roll), Pavla Slívová (Colours of Ostrava), Kamil Rudolf (Beats for love) | Moderuje: Saša Michailidis


12:00 – 13:00 Global village (EN)

Hosté: Fiona Bloom (The Bloom Effect), Stephen Budd (MMF), Aminè Ramer (States of Sound), Alexander Volkovinstev (artist manager, UA) | Moderuje: Dijana Lakuš

Realizováno za finanční spoluúčasti evropského projektu HEMI.

 


14:00 – 15:00 key interview with martin elbourne (EN)

Hosté: Martin Elbourne (Glastonbury) | Moderuje: Honza Vedral (Headliner)


15:30 – 16:30 How electronic music became mainstream

Panelová diskuze, která prozkoumá cestu elektronické hudby od svých undergroundových začátků k jejímu současnému postavení jako mainstreamového žánru. Diskutující se budou věnovat historickým, kulturním a technologickým faktorům, které přispěly k vzestupu elektronické hudby, jejímu vlivu na populární kulturu a proměňujícímu se vztahu mezi umělci, producenty a publikem. Diskuse osvětlí klíčové okamžiky, umělce a trendy, které formovaly krajinu elektronické hudby, a jak nadále ovlivňuje širší hudební průmysl.

Hosté: Zdeněk Souček (Let It Roll), Lenka Senová (Roxy), Matwe Kaščák (SPFM Booking), Kamil Rudolf (Beats for love) | Moderuje: Vojtěch Tkáč (Radio 1)


17:00 – 18:00 Podpora exportu české hudby

Naďa Lhotská a Sandra Karacsony představí Česká centra a možnosti, jakým způsobem podporují export české hudby do zahraničí. Aktivity exportní kanceláře SoundCzech představí Monika Klementová. Jaké výzvy nás čekají v roce 2024? Jak můžou SoundCzech a Česká centra pomoci umělcům v zahraničí?

Hosté: Naďa Lhotská (Česká centra), Sandra Karácsony (Česká centra), Monika Klementová (SoundCzech) | Moderuje: Jakub Nový (PMW, SAI, ČOH)

Realizováno za finanční spoluúčasti evropského projektu HEMI.

 


18:00 – 20:00 HEMI RECEPTION

Recepce ve foyer hlavního sálu.

Realizováno za finanční spoluúčasti evropského projektu HEMI.

 

9:00 REGISTRACE


11:30 – 12:30 Jak globální klimatická změna ovlivňuje hudební průmysl a naopak 

Diskutující se zaměří na vliv klimatických změn na hudební události, jako jsou festivaly a koncerty, a také na výzvy spojené s udržitelností v tomto odvětví. Tato diskuse otevře důležitou otázku, jak může být hudební odvětví součástí řešení globálních environmentálních výzev.

Hosté: Lenka Wimmerová (ČZU), Ondřej Poláček (Pohoda), Veronika Vrbová (Let it Roll), Michal Hanák (NickNack), Ivan Tučník (Plzeňský Prazdroj) | Moderuje: Radka Hájková (Community)


14:30 – 16:00 PR & marketing workshop with Fiona Bloom (EN)

Workshop na téma PR a marketingu pro umělce i hudební manažery nebo pořadatele akcí. Povede FIona Bloom, majitelka americké agentury The Bloom Effect, která má zkušenosti s mnoha umělci světového formátu.

Vede: Fiona Bloom (The Bloom Effect)

Realizováno za finanční spoluúčasti evropského projektu HEMI.


16:30 – 17:00 Rolling waste – představení výsledků projektu

Prezentace výstupů tříletého společného projektu festivalu Let It Roll a České zemědělské univerzity. Cílem projektu bylo snížení environmentální stopy open-air hudebních festivalů díky změně chování a spotřebních vzorců jejich účastníků.

Hosté: Miroslav Punčochář (Augiášův chléb), Iva Zvěřinová (SEEPIA), Michal Brož (ČZU)

 

9:00 REGISTRACE


11:00 – 12:00 music managers forum (EN)

Prezentace domácí i mezinárodní asociace hudebních manažerů.

Hosté: Stephen Budd (MMF London), Petr Blažek (MMF ČR)


14:00 – 16:30 Words & Melody Workshop (EN)

V dnešní době většina skladatelů píše své nápady v angličtině, ale dobrá znalost jazyka rozhodně nestačí k vytvoření textu pro hit. Co je potřeba k tomu, abyste mohli napsat písně, které přimějí každého zpívat? Johnny K. Palmer se podělí o zkušenosti z první ruky a osvědčené nápady, které by vám mohly pomoci stát se dalším Irvingem Berlinem nebo Maxem Martinem. Své nově nabyté znalosti můžete ihned uplatnit během 30 minutové kreativní session v druhé polovině workshopu. A profesionální kritika nezůstane stranou!

Lektor: Johnny K. Palmer


17:00 – 18:00 Kouzla a nástrahy nahrávání v domácím studiu

Ještě nikdy v historii nebylo snazší dostat se k výrobě světově znějících nahrávek jako dnes. Boom domácích nahrávacích studií navíc urychlila pandemie covidu. Billie Eilish i nespočet umělců, kteří boří hitparády na Spotify by mohli vyprávět. Čemu věnovat pozornost a čemu se naopak vyvarovat, pokud si takové studio chcete zařídit třeba u sebe v ložnici? Odpověď má Tomáš Nykl, odborník na stavbu domácích studií.

Lektor: Tomáš Nykl

19:30 – 20:00 Sabina Ludányiová 


20:30 – 21:00 Ivo Blahunek


21:30 – 22:00 Cold Meat Party


22:15 – 23:00 Jiný Metro


23:30 – 00:15 The Silver Spoons


00:30 – 01:00 Mancy Sono

21:00 – 21:30 Barbora Hora


23:00 – 23:30 Emotionally Spoonfed


23:45 – 01:30 litterbin

PROGRAM SO 11/11

9:00 REGISTRACE


10:30 – 11:30 Korporátní zodpovědnost a podpora kultury

Panelová diskuse, která se zabývá vztahem mezi firmami a kulturním sektorem. Panel také prozkoumá, jak tato partnerství mohou přispět k tvorbě nové hudby, podpoře talentovaných umělců a kulturní diverzitě v hudebním průmyslu. Tato diskuse poskytne náhled na konkrétní opatření a úspěšné příklady spojení korporátní zodpovědnosti s kulturou v rámci hudebního průmyslu.

Hosté: Magdaléna Janečková (MasterCard), Luděk Motyčka (Google), Ivan Tučník (Plzeňský Prazdroj), Oldřich Bajer (Rock for People) | Moderuje: Marek Vohralík (Let It Roll)


12:00 – 13:00 Event jako bezpečný prostor: nové výzvy v oblasti bezpečnosti akcí

Panel bude hovořit o technologiích, strategiích a postupech, které umožňují vytvářet bezpečná prostředí pro účastníky a jaká opatření jsou nezbytná pro prevenci rizik a nebezpečí. Tato diskuse přináší vhled do aktuálních témat a nových výzev v oblasti zabezpečení na veřejných akcích.

Hosté: Veronika Havlatová (Let It Roll – Rollin‘ Smart), Josef Ženíšek (SMART Production), Otakar Veselý (Hard & Smart), Terry Rivers (Fuchs2), Miloš Benda (IIHF) | Moderuje: Kamila Buráňová (Rock for People)


14:00 – 15:00 Green touring nebo greenwashing?

Jaký vliv má hudební průmysl na životní prostředí? Jsou snahy o udržitelnost skutečné nebo pouze záminkou (greenwashing)? Panel se zaměří na aktuální praktiky a iniciativy, které umožňují umělcům a hudebním producentům snižovat ekologickou stopu koncertních turné, včetně opatření týkajících se dopravy, energetiky a odpadů. Diskuse bude zkoumat, jak lze dosáhnout skutečných změn a podpořit udržitelný přístup v rámci hudebního průmyslu.

Hosté: Jan Freidinger (Greenpeace), Tomáš Pokorný (Rock for People), Tomáš Fiala (Brutal Assault) | Moderuje: Barbora Šubrtová (crave, PMW)


15:30 – 16:30 Drahota: ekonomika hudebních akcí

Panelová diskuse, která se zaměří na finanční aspekty hudebních událostí a koncertů. Diskutující budou probírat témata, jako jsou náklady na produkci, cenová politika vstupenek, sponzorství a ziskovost pro umělce a pořadatele. Tato diskuse pomůže lépe porozumět komplexnímu ekonomickému prostředí v rámci hudebního průmyslu a jak se vyrovnávat s různými finančními výzvami v současné ekonomické situaci.

Hosté: Jana Heřmánková (T-Servis), Roman Strejček (OSA), Jan Gregar (Nerudný Fest), Josef Kašpar (Centrum kultury Písek), David Urban (D Smack U) | Moderuje: Jiří Hlinka (Festas)


17:00 – 18:00 Jaká byla sezóna 2023 a jaká bude sezóna 2024?

Ohlédnutí za letní festivalovou sezónou. Jaké jsou současné trendy v chování návštěvníků, jaké nároky mají umělci.

Hosté: Jakub Siňor (Mighty Sounds), Jiří Hlinka (FESTAS), Jan Gregar (Nerudný Fest), Michal Thomes (Rock for People) | Moderuje: Marek Vohralík (Let It Roll)

 

9:00 REGISTRACE


11:30 – 12:30 Touring reality for cee artists (EN)

Panelová diskuze, která se zaměří na specifické výzvy a příležitosti, který čelí umělci ze středoevropského regionu při pořádání a provádění koncertních turné. Diskutující se budou zabývat aspekty, jako jsou logistika, financování, marketing a administrativa spojená s turné. Panel také prozkoumá, jak mohou středoevropští umělci získat větší mezinárodní viditelnost a úspěch na světové hudební scéně.

Hosté: Vedran Meniga (Pozitivan Ritam), Matwe Kaščák (SPFM Booking), Martin Šolc (ILYHB), Katja Thalerová (Sharpe, LALA), Prokop Korb (badfocus) | Moderuje: Dijana Lakuš


16:30 – 17:30 Export české hudby do zahraničí

Příležitosti a bariéry přeshraniční distribuce české hudební produkce v různých oblastech hudby (songwriting, film a gaming, digitální distribuce, major label).

Hosté: Alexandr Smutný (Soundsgate), Veronika Douglas (Universal Music), Radek Vašíček (Musicraft), Jan Vávra (Songwriting CZ), Pavel Zahrádka (UPOL) | Moderuje: Marie Čtveráčková

 

 

 

9:00 REGISTRACE


10:00 – 12:30 Jak napsat hit za hodinu: songwriting workshop

Songwriting je nejčastěji skloňovaným slovem mezi autory současnosti. Pojímá tvorbu písní jako celistvou disciplínu, kde hraje stejnou roli samotná hudba, text i produkce. Spíše než detaily zvuku se zabývá funkční tvorbou hitů, kde více záleží na umění spolupráce mezi jednotlivými složkami než na instrumentální virtuozitě. Během krátké masterclass a workshopu se dozvíte, zda je možné vytvořit použitelný song za jednu hodinu, jaké jsou triky a tipy pro tvorbu písně, která může přežít staletí a co rozhodně doma nezkoušet. Zapojení účastníků vítáno!

Lektoři: Jan Vávra (Songwriting CZ), Jan Steinsdörfer (Chinaski)


14:00 – 15:30 Produkce hudby není rocket science, je to jen o trochu těžší

Dobrému producentovi hudby dnes už nestačí zabalit song do přijatelného zvukového kabátu. Moderní doba vyžaduje víc. Rozumět zvuku, náladám trhu i psychologii umělců na session. Jaké je to dnes být producentem pohovoří v rozhovoru zástupci různých generací producentů a dají nahlédnout i pod pokličku svých dovedností.

Hosté: Lukáš Chromek (Ewa Farna), Filip Vlček (John Wolfhooker), Reginald | Moderuje: Jan Vávra (Songwriting CZ)

 

20:15 – 20:45 purpl boi


21:00 – 21:45 badfocus


22:15 – 23:15 Young Aesthete (SK)


23:30 – 01:00 Girls Don’t Sync (UK)

21:45 – 22:15 Dmitrievna


22:45 – 00:15 Nevinnost (DJ SET)

Prague Music Week s.r.o.
Těšnov 1163/5, Nové Město,
110 00 Praha
IČO: 19331088
DIČ: CZ19331088

Prague Music Week s.r.o.
Těšnov 1163/5, Nové Město,
110 00 Praha
IČO: 19331088
DIČ: CZ19331088

Prague Music Week s.r.o.
Těšnov 1163/5, Nové Město,
110 00 Praha
IČO: 19331088
DIČ: CZ19331088