Dog Eat Dog | 4. 11. Rock Café

DOG EAT DOG jsou zásadní kapela devadesátek, která se s vydáním své kultovní desky „All Boro Kings“ stala charakteristickým odrazem doby – svoboda, muzika, párty! Američtí DOG EAT DOG se svým vznikem v roce 90 už před třemi lety překročili třičítku. Jejich přelomový debut „All Boro Kings“ se v roce 1994 stal charakteristickým odrazem doby, kterou definuje přerod socialismu, vznik nových hnutí i technologií. Pád železné opony a přerod světa byl cítit všude.

To mělo vliv i na v té době dospělost nabývající teenagery plácající se v přicházející životní svobodě, která vyústila ve vznik pouličního mixu muziky, jež tehdejší mládež bavila. Hardcore, hip hop, rap, ska, funk a saxofon. To vše se přirozeně dostalo do drážek desky, která zůstává aktuální i dnes, a to nejen díky megahitům „No Fronts“ nebo „Who‘s the King“.

 

DOG EAT DOG dnes ale nejsou jen odrazem této desky. Oni si svůj původní entuziasmus uchovali dodnes a je ho plná i nová deska „Free Radicals“, takže není divu, že se tahle parta i po víc než třech dekádách stále těší popularitě. Bývalí teenageři, kteří stáli u jejich vzniku, dnes už rodiče, tu jejich neskutečnou energii dále přenášejí na své děti.

 

V roli předkapel se můžete těšit na dvě free hardcore partičky: Anglány GROVE STREET a Amíky KINGS NEVER DIE.


VSTUPENKY

Dovednosti

Zveřejněno

4. 10. 2023

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *